تیر, 1398 بدون نظر مقالات, مقاله

 

با بالاتر رفتن سن و نمایان شدن چروک های ریز و درشت روی پوست به فکر پیدا کردن راه هایی می افتیم که بتوانیم آن ها را از دید بقیه پنهان کنیم و چهره مان را هنوز جوان نشان بدهیم.به همین دلایل ما ترفندهای جدید آرایشی را برای جوان تر نشان دادن چهره تان را برایتان بیان می کنیم.

آرایشسالدن

شما همینی که هستید را بپذیرید و باید خودتان را به همین صورت قبول کنید، اما تنها کاری که می توانید انجام بدهید این است که در بهترین حالت ظاهر خود باشید. پس اگر این بهترین حالت را پیدا کردید، به آن بچسبید و دیگر آن را رها نکنید.

 

 • از لوازم آرایشی کرمی برای صورت خود استفاده کنید. نوع پودری برای مسن ترها باعث بیشتر نشان دادن بافت صورت شما می شود و پوست شما را پیرتر نشان می دهد.
 • از رژلب همرنگ لب هایتان استفاده کنید.
 • ابروهای خود را با مداد ابرو مانند زمان جوانی هایتان پر پشت نشان ندهید. این طبیعی است از سن ۵۰ سالگی ابروها کم مو شوند.
 • از سایه چشم استفاده نکنید کمی ریمل مژه و خط چشم برای مسن ترها کافی است.
 • مسن ترها باید از کرم های مرطوب کننده رنگی استفاده کنند که با رنگ پوست شما کاملا یکسان باشد.
 • برای داشتن چشمانی جذاب و همیشه بیدار می توانید از ابروهایتان استفاده نمایید و ایجاد یک قوس زیبا در 3/4 ابرو بسیار عالی می باشد و میزان ورم چشم هایتان را کمتر نشان می دهد.
 • امروزه ابروهای پرپشت بسیار مد می باشد اما برای خانم های مسن ابروهای پر مو تنها باعث می شود چشمهایشان را پایین بیاورد.
 • خانم های سالمند می توانند از مژه های مصنوعی استفاده کنند و برای انجام این کار کافی است انتهای مژه را به چسب آغشته کرده و با استفاده از موچین کمی پلک را بلند کرده و مژه را با فاصله دو سه میل از لبه بیرونی چشم بچسبانید و در پایان برای زیبایی بیشتر از ریمل استفاده نمایید.
 • اگر حتما می خواهید از سایه چشم استفاده کنید ،برای استفاده از سایه چشم، درابتدا باید پلکتان را آماده کنید و با استفاه از کانسیلر قرمزی و یا تیرگی آن را بپوشانید سپس قسمت استخوانی پلک را به رنگ براق آغشته کرده تا کمی چشمانتان را بزرگتر نشان دهد سپس از سایه خاکستری مایل به قهوه ای و البته مات و تیره استفاده کنید و گوشه بیرونی چشم را با استفاده از این سایه ها حالت بدهید تا کمی گوشه چشمتان را بالا بکشد.
 • برای ازبین بردن حالت افتادگی چشمتان از خط چشم سفید استفاده کنید و خط باریک و کوتاهی در امتداد مژه بالا و در گوشه 45 درجه به سمت بیرون و بالا بکشید، زیر مژه های پایین را با مدادی روشن تر خط بکشید. اگر در بالا از مشکی استفاده کردید در پایین از قهوه ای استفاده کنید. اگر بالا قهوه ای بود در پایین برنز، بژ، و یا خاکستری مایل به قهوه ای، استفاده از رنگ روشن در پایین چشم، از بسته به نظر رسیدن چشم ها جلوگیری می کند.
 • مژه ها را فر کنید تا چشم ها بازتر، و چروک ها و افتادگی ها پنهان شوند. سپس تنها به مژه های بالایی ریمل ضد آب بزنید. برای بالا نشان دادن چشم ها، ریمل های ضد آب، فری مژه ها را بهتر از ریمل های معمولی حفظ می کند. هنگامی که ریمل می زنیم، با نوک بدنه ی ریمل به سمت بر آمادگی بینی اشاره کنیم تا مژه ها خوب پخش شوند. یک ریمل با برس بسیار کوچک، کمک بسیاری به بالا بردن مژه ها در گوشه ی چشم خواهد کرد.
 • قبل از آرایش چشم ها بهتر است با استفاده از پرایمر ،چشم ها را آماده آرایش سازید.یک پرایمر عالی و با کیفیت ،به خوبی روی پوست می نشیند و خطوط نازک و چین ها را تا حد زیادی پوشش می دهد.آرایش سالمندان

چند نکته مهم در آرایش سالمندان

 

 • سعی کنید از رنگ های روشن وشیمر استفاده کنید تا چشم ها را بازترکرده و عمق نگاه زیباتری را ایجاد نماید.
 • بسته به اینکه پوست تا چه حد خاصیت کشسانی خود را از دست داده باشد،پوست اطراف چشم هم افتادگی بیشتری داشته و پژمرده به نظر خواهد رسید و آرایش شما باید به گونه ای باشد که با کمی برجسته نشان دادن گوشه چشم ها ،توجه را از این پژمردگی منحرف سازید.
 • برای پوشاندن سیاهی زیر چشم ، بهتر است از کمی کانسیلر استفاده کرده و بعد مقداری پودر شفاف روی آن بزنید.فراموش نکنید کانسیلر را روی پوست نمالید بلکه با حرکات ضربه ای ملایم ، آن را روی پوست پخش نمایید.
 • خط چشم مایع نسبت به مداد،گزینه بهتری برای خانم های مسن خواهد بود.کشیدن خطی نازک و بسیار نزدیک به خط مژه ها ، چشم ها را بازتر و زیباتر نشان می دهد.
 • برای درشت تر نشان دادن چشم ها ،ریمل هم نقش بسیار مهمی دارد.در ابتدا مژه ها را با فر مژه کمی حالت داده و بعد با دو لایه ریمل بلند کننده و حجم دهنده ،آنها را زیبا و جذاب تر کنید.از آنجاییکه خانم های بالای ۵۰ سال ،مژه های نسبتا نازک تر و کم حجم تری دارند ،این نوع ریمل ،به بلند تر شدن و حجیم تر شدن آنها بسیار کمک خواهد کرد.
 • آرایش خانم های مسن باید به دقت و کاملا اصولی انجام شود و یکی از مهمترین نکات آرایشی برای این خانم ها ،استفاده از سایه های کرمی به جای نوع پودری آن است.چرا که سایه های پودری ممکن است دور چشم پخش شده و خطوط دور چشم و پنجه کلاغی را بیشتر نمایان سازد و دقیقا به همین دلیل بهتر است از آرایش مینرال هم اجتناب شود.

رنگ موی مناسب برای خانمهای میانسالآرایش سالمندان

آمبره طلایی (روش های جدید رنگ کردن مو)

مناسب : پوست های معمولی با توناژ گرم

همانطور که سن افزایش می یابد حجم موها به طور طبیعی کم می شود و بخش هایی از گونه ها خالی می‌شوند.

آمبره با روشن کردن پایین موها می تواند به موها و صورت شما حجم بیفزاید.

باید بین تیره و روشن آمبره موهایتان تعادل و هماهنگی مناسبی باشد.

بلوند طلایی روشن

مناسب : پوست های معمولی با توناژ گرم

این رنگ موی شیک و جذاب برای سن شماست و نور زیبایی را روی موها منعکس می کند و در ابعاد موها حجم ایجاد می کند.

سیاه طبیعی

مناسب: پوست های معمولی با توناژ سرد

این رنگ می تواند چهره ی شما را تازه و شاداب و جوان نشان دهد.

اگر  به خوبی از موهایتان مراقب کنید و آنها نرم و درخشان باشند تاثیر آن بر چهره ی شما بسیار بیشتر می شود.

قهوه ای طلایی

مناسب : پوست های معمولی با توناژ گرم

این رنگ برای پوست هایی که به طور طبیعی برنزه هستند جذابیت خیلی بیشتری دارد.

برای ابروها از یک رنگ ابروی تیره تر استفاده کنید این کار به چشم ها کنتراست و سایه می دهد و جوان تر دیده می شوید.

کاراملی

مناسب : پوست های معمولی تا تیره با توناژ گرم

این رنگ می تواند شما را سال ها جوان تر و جذاب تر نشان دهد.

شکلاتی

مناسب : پوست تیره با توناژ سرد

در این سن ممکن است چند تار موی سفید داشته باشید.

این رنگ آنها را می پوشاند هم چنین سایه ی زیبایی روی موها ایجاد می کند.


مطالب مرتبط

جوانسازی پوست در سالمندان

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *