درباره باماناجان

چرا و چطور باماناجان بوجود امد؟

معمولا شروع هر کار یا اختراع هر وسیله بر اساس نیاز بوجود می اید.

یعنی اکثر کسانی که اختراعی کردند یا کار خدماتی را شروع کردند اتفاق یا بوجود امدن مشکلی در زندگی یا محیط کار ایشان موجب شده نیاز به وسیله ای خاص یا مکانی جهت ارائه خدمات مورد نیاز شخص در ذهن فرد شکل بگیرد و در نتیجه منجر به اختراع یا ابداع انواع خدمات شود.

منهم مدتی بود توی رسانه ها در مورد بالا رفتن سن سالمندی کشور میشنیدم و نگرانیها و مشکلاتی که افراد سالمند با ان روبرو هستند و خواهند بود,علاوه بر ان در بین اطرافیان و دوستانم میشنیدم که بخاطر بیماری یا از کار افتادگی یکی از والدین دچار چه مشکلاتی شدند و با اینکه سعی خود را میکنند و دوست دارند همه نوع سرویسی به بابا یا مامان خود بدهند ولی متاسفانه بدلیل مشغله و گرفتاریهای شخصی یا نبود جایی که بتوانند این نوع خدمات و سرویسها را بگیرند چقدر به مشکل برخوردند و خیلی زودتر از زمانی که انتظارش را داشتند عزیز خود را از دست دادند و این دغدغه ای شد برای من که میشود کاری کرد و جرقه ای در ذهنم زد تا خدمات ساده ولی بسیار مهم و تاثیر گزار در زندگی و سلامتی بابا و مامانای عزیز راحتتر به ایشان اراِئه بشود . خدماتی از قبیل تهیه و ارسال وعده های غذایی خاص با توجه به شرایط هر کدام از اونها,چون تغذیه مناسب و سالم نقش بسیار مهمی در سلامتی همه علی الخصوص سالمندان ایفا میکند بخصوص که بیشتر بابا و مامانای نازنین دچار دیابت یا فشارخون یا ارتروزو …. هستند.خدمات پزشکی , ورزشی ,تفریحی …

من همچنان در حال تحقیق و بررسی ایده ام بودم و مراحل اولیه را داشتم طی میکردم که بابا و مامان عزیز خودم دچار حادثه ناگهانی شدند و روزهای سخت و پر غم و غصه ای را پشت سر گذاشتم و در حالیکه همه ما بچه ها تمام زندگی خودمان را تعطیل کرده بودیم و فقط به اونها رسیدگی میکردیم اما یکی یکی بقیه ناچار شدند بدلیل گرفتاریهای شخصی و کاری خود کم کم وقت کمتری بگذارند و من فشار بیشتری را باید تحمل میکردم و اونجا بود که بیشتر به این موضوع فکر کردم که شاید اگر جایی بود که میشد حداقل یکی دو تا از خدماتی که لازم داشتیم از قبیل غذا یا تهیه دارو و لوازم پزشکی مورد نیاز از انجا میگرفتم هم فشار کمتری را تحمل میکردم و هم سرعت بهبودی عزیزانم بیشتر میشد.هر چند به لطف و یاری خداوند مهربان بابا و مامان عزیزم بیماری را پشت سر گذاشتند و تا حدود زیادی سلامتی خود را بدست اوردند ,اما من در تصمیم خودم مصرتر و سرسخت تر شدم .

به همین دلیل به فکر راه اندازی سایتی شدم که از طریق آن خدمات ضروری سالمندان را از قبیل تهیه غذای سالم و مناسب ایشان , چکاب های ماهیانه و تهیه داروهای خاصشان , برنامه های ورزشی و تفریح و گردش های دسته جمعی و …به ایشان ارائه کند. لذا با مشورت و همفکری چند نفر از دوستان باماناجان را راه اندازی کردیم تا بتوانیم از این طریق خدمتی در خور و شایسته به عزیزان سالمند کنیم.

قطعا برای شما بازدیدکننده عزیز هم چنین مشکلی پیش امده حالا یا برای خودتان یا اطرافیانتان که توی چنین شرایطی قرار گرفتید یا والدین شما تنها زندگی میکنند ولی یا بدلیل ناتوانی یا کم حوصلگی و یا عدم اشنایی به غذاهایی که مناسب انان هست تغذیه سالم و مناسبی ندارند و در نتیجه امکان اینکه اگر مشکل دیابت یا فشار خون یا دیگر بیماریها دارند هر روز پیشرفته تر بشود و خدای ناکرده عواقب جبران ناپذیری داشته باشد هست . یا بدلیل درگیری و نداشتن فرصت کافی نمیتوانید انان را بموقع جهت ویزیت و معاینه پزشکی ببرید. تحرک کافی ندارند و شاید ماهها به تفریح یا گردش نروند و شما دنبال کسی یا جایی میگشتید که بتوانید از انها  کمک بگیرید و مطمئن و قابل اعتماد باشد و با ارامش خاطر کاری را که میخواهید به ان شخص یا شرکت بسپارید با کیفیت و هزینه مناسب مطابق با بودجه ای که در نظر دارید. باماناجان همان جایی است که میتواند در این راه به شما کمک کند و در کنار شما به یاری سالمندان عزیز بیاید.

امید است با یاری خدا و همفکری , حمایت و پشتیبانی شما عزیز سالمند بتوانیم انچه را که در خور و شایسته زنان و مردان سپید موی با تجربه هست به انان ارائه کنیم.

هدف باماناجان کمک به سلامتی و بهتر شدن روحیه و طولانی تر شدن عمر بابا مامانای عزیز و اسودگی خاطر فرزندان انهاست . در نتیجه جامعه ما میتواند سالمندانی سالم و سلامت داشته باشد.

به ما اعتماد کنید.

ما اماده ایم تا شما را به دنیای تغذیه سالم , سلامتی , شادابی وعمر طولانی تر هدایت کنیم.

با ما در تماس باشید.

 فریبا عباسی

کارشناس زبان انگلیسی و کاردانی سخت افزار کامپیوتر
ایده باماناجان همانطور که در قسمت ( در باره ما) توضیح دادم ضمن تحقیق و مشاهدات عینی در اطرافم به ذهنم رسید و سپس با تجربه شخصی خودم کاملتر شد و به مرحله عملی رسید.
من فکر میکنم هر کس که بخواهد به سالمندان فعلی و سالمندان آینده کشور کمکی بکند میتواند از این طریق و اگر ایده مناسبی به ذهنش می‌رسد به ما کمک کند تا بتوانیم امکانات بهتری در اختیار این عزیزان قرار دهیم.
حتی خود سالمندان عزیز می‌توانند هر نوع پیشنهاد یا انتقادی در این زمینه دارند جهت ارایه بهتر خدمات باماناجان با ما در میان بگذارند.